Jak jsem tě poznala

Jak jsem tě poznala

Milý Jane,

jak jsem poznala, že ti setkání se mnou stojí za chvíli čekání?
Když jsem podcenila počasí, byla již na cestě za tebou, a ty jsi mi napsal, ať si raději v klidu dojedu pro teplejší kabátek, že na mě počkáš.

Jak jsem poznala, že jsem ti sympatická?
Když jsem se s tebou po první procházce na Letné na Hradčanské loučila, a tys řekl, že nikam nepospícháš a doprovodil mě až k domovu.

Jak jsem poznala, že by sis na mě mohl myslet?
Když jsi nade mnou na procházce galantně držel deštník a občas se mě jemně letmo dotknul, abych ti zpod deštníku nevyklouzla.

Jak jsem poznala, že mě chceš poznat blíž?
Když jsi se mnou chtěl jít ven, ale já jsem místo toho potřebovala zvládnout nějaké pochůzky, a ty jsi mi nabídl svou společnost, a město jsi se mnou oběhnul.

Jak jsem poznala, že ti na mně záleží?
Když ses mi chystal uvařit večeři a zalekl ses, jestli jsi místo petrželky omylem nekoupil koriandr, protože sis pamatoval, že jej nemám ráda.

Jak jsem poznala, že ti jde o víc?
Když jsem od tebe růže dostala nejen před, ale i poté.

Jak jsem poznala, že mě chceš rozesmát?
Když jsi nám ráno pustil k snídani Rádio Dálnice, jako vzpomínku na to, jak jsme si jej naladili to první ráno u mě a společně se nasmáli nad "zábavným kvízem" na druhy silničních sloupků.

Jak jsem poznala, že jsem pro tebe důležitá?
Když jsem se vracela pozdě domů ze schůzky s kamarádem, ujel mi autobus a další jel až za čtvrt hodiny, a ty jsi napsal, že to nevadí a zůstal jsi vzhůru až do chvíle, kdy jsem byla v bezpečí.

Jak jsem poznala, že jsi se mnou opravdu rád?
Když jsi mě překvapil nápady na to, co všechno bychom spolu mohli podniknout a kam všude bychom mohli společně jet.

Jak jsem poznala, že pro mě chceš to nejlepší?
Když jsem tě poprosila o vodu s mátou, a ty jsi mi místo pár lístečků šel ustřihnout pořádný kousek rostlinky s tím, že na mně přeci nebudeš šetřit.

Jak jsem poznala, že jsou tvé úmysly vážnější?
Když jsme seděli na pohovce, hladil jsi mě po vláskách a šeptal mi, jak jsi šťastný, že u tebe jsem. A v očích se ti lesklo dojetí.

Jak jsem poznala, že mě máš rád?
Když jsem k tobě přijela skleslá po těžkém dnu, ty jsi mě objal, posadil mě na stoličku, řekl mi, že nemusím nic dělat a opečoval mě.

Děkuji,
Tereza

Psaní vám do budoucna mohu posílat elektronicky.